Τα ρόστερ των ομάδων του «Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2017 – 2018»

Με δώδεκα ομάδες θα πραγματοποιηθεί αυτή τη χρονιά το τοπικό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης «Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2017 – 2018» που διοργανώνει ο Δημοτικός Αθλητικός Πολιτιστικός Περιβαλλοντικός Οργανισμός Σαντορίνης σε συνεργασία με την Αθλητική Ένωση Σαντορίνης.

Επαλαίμαχοι και Πήγασος επέστρεψαν μετά από ένα χρόνο αγωνιστικής «ξηρασίας» και δείχνουν πανέτοιμοι να πρωταγωνιστήσουν, ενώ το «αίνιγμα» της φετινής χρονιάς είναι οι Πειρατές, οι οποίοι θα… έφορμουν κάθε εβδομάδα απ’ το γειτονικό νησί της Ίου.

Πλέον, δικαίωμα για δύο ακόμα προσθήκες θα έχουν οι ομάδες μονάχα μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου.

Αναλυτικά τα ρόστερ των ομάδων έχουν ως εξής:

                 Αετός 1

  1. Ζώρζος Μερκούρης
  2. Δέτσης Αντώνιος
  3. Τηλκερίδης Βασίλειος
  4. Δρόσος Στυλιανός
  5. Ξαγοράρης Ηλίας
  6. Παπαδόπουλος Στράτος (Α.Ε.Σ)
  7. Γαβαλάς Εμμανουήλ
  8. Αλεξάκης Δημήτριος
  9. Μουρατίδης Ροήλ (Α.Ε.Σ)
  10. Ρούσσος Βασίλειος
  11. Ακρίβος Τάσος
  12. Πήττας Πέτρος
  13. Δρόσος Αντώνιος
  14. Αγγελάκης Παναγιώτης
  15. Δαμίγος Δημήτριος
  16. Pianurra Fabrizzio
  17. Φασούλης Βασίλειος
  18. Ιωάννου Ιωάννης
  19. Κουκουλάς Γεώργιος
  20. Αλαφούζος Δημήτριος
  21. Λουκούμης Γεώργιος
  22. Παπαλέξης Γεώργιος
  23. Φωτιάδης Αλέξανδρος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Ζώρζος Μερκούρης

Αετός 2

  1. Αλαφούζος Γεώργιος
  2. Παπαβασιλείου Άγγελος (Α.Ε.Σ)
  3. Βλάχας Ιωάννης
  4. Τσικλιτάς Χαράλαμπος
  5. Σοφιανός Κων/νος
  6. Πρέκας Σταύρος
  7. Βάλβης Δημήτριος
  8. Δρόζος Ζάννες
  9. Κλαδιανός Αναστάσιος
  10. Παρασχόπουλος Αλέξανδρος
  11. Κωνσταντάρας Μάρκος
  12. Ζουμπουλάκης Ελευθέριος
  13. Βελώνιας Αλέξανδρος
  14. Γεωργακούδης Χρήστος
  15. Λόντος Δημήτριος
  16. Μαράσογλου Γεώργιος
  17. Παπανδρέου Αναστάσιος
  18. Λυγνός Λουκάς
  19. Ρούσσος Ανάργυρος
  20. Γύζης Πέτρος
  21. Καραμολέγκος Φίλιππος
  22. Ρούσσος Φάνης
  23. Κάκαλης Χρήστος
  24. Βελώνιας Νικόλαος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Ζώρζος Μερκούρης

                      Πήγασος

  1. Κατηκαρίδης Δημήτριος (Α.Ε.Σ)
  2. Μιχαλέλης Παναγιώτης (Α.Ε.Σ)
  3. Στρατόπουλος Βασίλειος
  4. Καρατζάς Αλέξανδρος
  5. Μακρυγιάννης Γεώργιος
  6. Χουντής Ευάγγελος
  7. Σαμοθρακίτης Ιωάννης
  8. Πανουσάκης Αναστάσιος
  9. Κατσικάτσος Παναγιώτης
  10. Χαϊτάς Ηρακλής
  11. Τζουκόπουλος Αγησίλαος
  12. Παληοδήμος Ιωάννης
  13. Καμπουράκης Χαράλαμπος
  14. Βασιλάκης Παύλος
  15. Παπαδημητρίου Δημήτριος
  16. Καλλούς Λουκάς
  17. Οικονόμου Ιωάννης

Εκπρόσωπος Ομάδας: Κατηκαρίδης Δημήτριος

               Πειρατές

  1. Δράκος Αντώνιος
  2. Κυριακής Κυριάκος
  3. Καραμπίκας Κωνσταντίνος
  4. Σταυράκης Κωνσταντίνος
  5. Ρολλάς Σοφιανός
  6. Στρατής Φραγκίσκος
  7. Καραμπίκας Νικόλαος
  8. Μουζάκης Παναγιώτης
  9. Βαλμάς Δημήτριος
  10. Μπλιμές Ιωάννης
  11. Αθανασόπουλος Νικόλαος
  12. Μπουζαλάκος Σταύρος
  13. Μπατσαλής Ιωάννης
  14. Κοριτσιάδης Πλούτων
  15. Μπάκαλης Λάζαρος
  16. Κοντονικολής Ιωάννης
  17. Δέπης Αλέξανδρος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Καραμπίκας Κωνσταντίνος

              Επαλαίμαχοι

  1. Πεταλωτής Χαρίλαος
  2. Ποιμενίδης Δημήτριος
  3. Κουκαλιώτης Αθανάσιος
  4. Ψύρρας Νικόλαος
  5. Δαμιανίδης Κλεάνθης
  6. Αλβανός Δημήτριος
  7. Παχίδης Γεώργιος
  8. Πρωΐας Θωμάς
  9. Διαμαντόπουλος Ιωάννης
  10. Μυλωνάς Γεώργιος
  11. Κατσίπης Χάρης
  12. Γαλάνης Αθανάσιος
  13. Πρασσάς Ιωάννης
  14. Στεφανής Νικόλαος
  15. Μενδρινός Δημήτριος
  16. Αλεξίου Νικόλαος
  17. Παπαφίγγος Ιωάννης
  18. Χρυσοχόος Ελευθέριος
  19. Πεταλωτής Τριαντάφυλλος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Κουκαλιώτης Αθανάσιος

                Two Brothers

  1. Καφούρος Ελευθέριος (Α.Ε.Σ)
  2. Τσακριός Χρήστος
  3. Σαββόπουλος Δημήτριος
  4. Αντιμισάρης Αριστόδημος
  5. Κουρπεσάκης Χρήστος
  6. Αβράμπος Κωνσταντίνος
  7. Χαραλαμπίδης Μάρκος
  8. Δαμλυράς Νικόλαος
  9. Αντιμισάρης Αντρέας
  10. Αντιμισάρης Μάριος
  11. Μυτιληναίος Ρίζος
  12. Σιγάλας Λάμπρος
  13. Βλαβιανός Βαλάντης
  14. Στεφανίδης Ιωάννης
  15. Τσούπα Μέγκυ
  16. Τσούπα Πάολα
  17. Καραμολέγκος Αντώνιος
  18. Παπαϊωάννου Φωτεινή
  19. Χατζηαυγουστίδης Παναγιώτης

Εκπρόσωπος Ομάδας: Καφούρος Ελευθέριος

                      Ζευς

  1. Αξιώτης Κωνσταντίνος
  2. Σταύρου Βασίλειος (Α.Ε.Σ)
  3. Ένερικ Χασκάι
  4. Βελίκης Κωνσταντίνος
  5. Βλάχος Νικόλαος
  6. Καββαδίας Νικόλαος
  7. Στάθης Σπύρος
  8. Λουίτζι Ορέστης (Α.Ε.Σ)
  9. Καρύδης Αχιλλέας
  10. Σέου Ιωάννης
  11. Λάτσε Κρίστι
  12. Βλάχος Τιμολέων
  13. Λάλο Ρένος
  14. Ακρίδας Παναγιώτης
  15. Παντζιαρίδης Στυλιανός
  16. Βαμβακάρης Μιχαήλ

Εκπρόσωπος Ομάδας: Παντζιαρίδης Στυλιανός

             Α.Ε.Σ Παίδες

  1. Αργυρός Κωνσταντίνος
  2. Ρενιέρης Αντώνιος
  3. Πελεκάνος Ιωάννης
  4. Παπαδόπουλος Αλέξανδρος
  5. Παπαδάς Γεώργιος
  6. Πελεκάνος Αρτέμιος
  7. Βλαβιανός Νικόλαος
  8. Νασούλας Φίλιππος
  9. Καβαλλάρης Κωνσταντίνος
  10. Καραμολέγκος Ιωάννης
  11. Μουρατίδης Χαράλαμπος
  12. Κοκιόπουλος Σταμάτιος
  13. Κοκιόπουλος Ανδρέας
  14. Δελλαμάνης Ανδρέας
  15. Ξαγοράρης Αρτέμιος
  16. Γρηγοριάδης Ιορδάνης
  17. Λάζρι Νίνο
  18. Παγώνης Αντώνιος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Πεταλωτής Χάρης

           Α.Ε.Σ Έφηβοι

  1. Βαρβαρήγος Ιωάννης
  2. Δαρζέντας Μάριος
  3. Φράγκος Άγγελος
  4. Μακρυγιάννης Κωνσταντίνος
  5. Ρούσσης Βασίλειος
  6. Ζαμπέλης Ανδρέας
  7. Φερατάι Ντάνιελ
  8. Φέγγης Κωνσταντίνος
  9. Πρέκας Παναγιώτης
  10. Σταθάκης Κορωνιός Νικόλαος
  11. Ιλάσκου Κρίστι
  12. Βλαβιανός Γεώργιος
  13. Δαμίγος Ανδρέας
  14. Δαμίγος Αλέξανδρος
  15. Φουστέρης Χρήστος
  16. Χαραπάς Γεώργιος – Μάριος
  17. Συρίγος Νικόλαος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Γαλαίος Πέτρος

                  Βετεράνοι

  1. Κοιλιακούδης Παναγιώτης (Α.Ε.Σ)
  2. Δεββές Γεώργιος (Α.Ε.Σ)
  3. Ζαφείρης Βασίλειος
  4. Μητσέας Ιωάννης
  5. Γιούκας Παλαμάς
  6. Λιγνός Ηλίας
  7. Σολδάτος Νικόλαος
  8. Καμπούρογλου Ιωάννης
  9. Σιμαίος Γεώργιος
  10. Μούκα Ντοριάν
  11. Λόντος Φώτιος
  12. Δεμπερδεμίδης Ευριπίδης
  13. Μαργαρώνης Παναγιώτης
  14. Ζαννος Μαριος

Εκπρόσωπος Ομάδας: Κοιλιακούδης Παναγιώτης

                    Λύκοι

  1. Καρόπουλος Γεώργιος
  2. Ρουσσάκης Ηλίας
  3. Αποστόλου Χρήστος
  4. Τσακίρης Σταύρος (Α.Ε.Σ)
  5. Παπαοικονόμου Ιωάννης
  6. Ρούσσος Ανάργυρος (Α.Ε.Σ)
  7. Θανάσης Γρηγόριος
  8. Δακουτρός Ελευθέριος
  9. Ροδίτης Γεώργιος
  10. Ελιάζ Λεκάι
  11. Κιμιγκέλης Σταμάτιος
  12. Γιαννουλάκος Ηλίας

Εκπρόσωπος Ομάδας: Κιμιγκέλης Σταμάτιος

                  Γερόλυκοι

  1. Αντωνόπουλος Δημήτριος
  2. Κυριαζόπουλος Ευάγγελος
  3. Δημόπουλος Αντρέας
  4. Γεωργούσης Αποστόλης
  5. Σταματέκος Κομνηνός
  6. Καδόγλου Σάββας
  7. Φύτρος Γεώργιος
  8. Θεολόγου Χρήστος
  9. Κουτσογιαννόπουλος Γεώργιος
  10. Παπαγεωργίου Χρήστος
  11. Βρυώνης Αντώνιος
  12. Αβακιάν Σωτήριος
  13. Σακελλαρίδης Άρης

Εκπρόσωπος Ομάδας: Κιμιγκέλης Σταμάτιος