Τα αποτελέσματα των ομάδων μας με μια ματιά (7-8 Δεκεμβρίου)

Χαράς ευαγγέλια στις τάξεις των ποδοσφαιρικών σωματείων του νησιού μας, καθώς όλες οι ομάδες που αγωνίστηκαν αυτό το Σαββατοκύριακο κατάφεραν να φύγουν νικήτριες από το γήπεδο. Συγκεκριμένα, ο Πανθηραϊκός επέστρεψε μετά από τρία παιχνίδια στα εντός έδρας «τρίποντα» επικρατώντας της Κηφισσιάς με 3-1, η Θύελλα Καμαρίου με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης μπόρεσε να «αποδράσει» από την έδρα του Ηλυσιακού με 1-2, ενώ ο Πύργος αν και χρειάστηκε τη διαδικασία των πέναλτι, τελικά πανηγύρισε μια σπουδαία πρόκριση έναντι του Φιλωτίου στα ημιτελικά του κυπέλλου Κυκλάδων. Όσον αφορά στο πρωτάθλημα της Volleyleague Γυναικών όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ είχαν τη χαρά να παρακολουθήσουν ένα ματς διαφήμιση του αθλήματος, όπου δυστυχώς όμως στο φινάλε ο Α.Ο Θήρας γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 2-3 σετ. Τέλος, το «τρία στα τρία» έκαναν οι Παίδες και οι Γυναίκες της Αθλητικής Ένωσης Σαντορίνης κερδίζοντας άνετα τον Πανναξιακό και τον Α.Ο Ερμούπολης αντίστοιχα.