Κλήρωση «Dappos Basketball League 2015 – 16»

Στα γραφεία διοίκησης του Οργανισμού πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα η κλήρωση του τοπικού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης «Dappos Basketball League 2015-16» που διοργανώνει ο Δημοτικός Αθλητικός Περιβαλλοντικός Οργανισμός Σαντορίνης σε συνεργασία με την Αθλητική Ένωση Σαντορίνης.  

Το φετινό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε έναν όμιλο δώδεκα ομάδων με τις πρώτες οκτώ να διασταυρώνονται μεταξύ τους στη φάση των Playoff (1ος – 8ος, 2ος – 7ος, 3ος – 6ος, 4ος – 5ος) για την πρόκριση στο Final 4 του θεσμού, ενώ όπως και πέρυσι η αντρική ομάδα τη Α.Ε.Σ θα συμμετάσχει εκτός συναγωνισμού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών έχει ως εξής: 

1η Αγωνιστική
Επαλαίμαχοι – Houston Rockets
Sharks  – Πήγασος
Utah Jazz – Λύκοι
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Αετός 2
Αετός 1 – Α.Ε.Σ Αντρικό
Λιμεναρχείο – Α.Ε.Σ Παιδικό

2η Αγωνιστική
Houston Rockets – Α.Ε.Σ. Εφηβικό
Α.Ε.Σ Αντρικό – Λιμεναρχείο
Λύκοι – Επαλαίμαχοι
Αετός 2 – Sharks
Α.Ε.Σ Παιδικό – Αετός 1
Πήγασος – Utah Jazz

3η Αγωνιστική
Utah Jazz – Α.Ε.Σ Αντρικό
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Λιμεναρχείο
Sharks – Λύκοι
Επαλαίμαχοι – Αετός 2
Πήγασος – Α.Ε.Σ Παιδικό
Houston Rockets – Αετός 1

4η Αγωνιστική
Λύκοι – Houston Rockets
Αετός 2 – Πήγασος
Α.Ε.Σ Αντρικό – Α.Ε.Σ. Εφηβικό
Α.Ε.Σ Παιδικό – Sharks
Λιμεναρχείο – Utah Jazz
Αετός 1 – Επαλαίμαχοι

5η Αγωνιστική
Houston Rockets – Αετός 2
Utah Jazz – Αετός 1
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Α.Ε.Σ Παιδικό
Πήγασος – Λύκοι
Sharks – Α.Ε.Σ Αντρικό
Επαλαίμαχοι – Λιμεναρχείο

6η Αγωνιστική
Λύκοι – Α.Ε.Σ. Εφηβικό
Αετός 2 – Utah Jazz
Α.Ε.Σ Αντρικό – Houston Rockets
Α.Ε.Σ Παιδικό – Επαλαίμαχοι
Λιμεναρχείο – Πήγασος
Αετός 1 – Sharks

7η Αγωνιστική
Λύκοι – Α.Ε.Σ Παιδικό
Επαλαίμαχοι – Α.Ε.Σ. Εφηβικό
Α.Ε.Σ Αντρικό – Αετός 2
Πήγασος – Αετός 1
Houston Rockets – Λιμεναρχείο
Utah Jazz – Sharks

8η Αγωνιστική
Λιμεναρχείο – Αετός 2
Sharks – Houston Rockets
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Πήγασος
Επαλαίμαχοι – Utah Jazz
Α.Ε.Σ Παιδικό – Α.Ε.Σ Αντρικό
Αετός 1 – Λύκοι

9η Αγωνιστική
Utah Jazz – Houston Rockets
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Αετός 1
Λύκοι – Α.Ε.Σ Αντρικό
Αετός 2 – Α.Ε.Σ Παιδικό
Λιμεναρχείο – Sharks
Πήγασος – Επαλαίμαχοι

10η Αγωνιστική
Αετός 1 – Λιμεναρχείο
Houston Rockets – Πήγασος
Αετός 2 – Λύκοι
Α.Ε.Σ Αντρικό – Επαλαίμαχοι
Α.Ε.Σ Παιδικό – Utah Jazz
Sharks – Α.Ε.Σ. Εφηβικό

11η Αγωνιστική
Α.Ε.Σ Παιδικό – Houston Rockets
Λύκοι – Λιμεναρχείο
Α.Ε.Σ. Εφηβικό – Utah Jazz
Πήγασος – Α.Ε.Σ Αντρικό
Αετός 1 – Αετός 2
Επαλαίμαχοι – Sharks

* Την προκήρυξη του πρωταθλήματος θα την βρείτε ΕΔΩ.